CHANNELS:
Basketball
Sport Home  | Schedules/Scores  | Standings  | Photos  | Videos  | Top 20
select group_concat(distinct concat(st.home_team,'|' , r.score) ) score, s.id, s.start_time, s.end_time, s.in_conference, s.title, s.game_notes,concat_ws('|', v.id, v.display_name, ifnull(v.notes, ''), a.address, ifnull(a.address_2, ''), a.city, a.state, a.zip, a.google_maps_url) as venue, concat_ws('|', type.id, type.name) as type, concat_ws('|', status.id, status.name) as status, concat_ws('|', c1.id, c1.title) as pre_article, concat_ws('|', c2.id, c2.title) as post_article, concat_ws('|', c3.id, c3.title) as box_article, concat('|', group_concat(distinct convert(sp.id, char) separator '|'), '|') as sports, concat('|', group_concat(distinct convert(l.id, char) separator '|'), '|') as levels, concat('|', group_concat(distinct t.gender separator '|'), '|') as genders, concat('|', group_concat(distinct convert(se.id, char) separator '|'), '|') as seasons, concat('|', group_concat(distinct convert(c.id, char) separator '|'), '|') as conferences, concat('|', group_concat(distinct convert(leag.id, char) separator '|'), '|') as leagues, concat('|', group_concat(distinct convert(sc.id, char) separator '|'), '|') as schools, concat('|', group_concat(distinct convert(t.id, char) separator '|'), '|') as team_ids, group_concat(distinct concat_ws('|', st.home_team, st.team_name, ts.id, t.id, sc.short_name, t.gender, l.name, sp.name, se.start_year, se.end_year, n.j_item_id) separator '||') as teams from #__vsn_schedules s inner join #__vsn_schedule_types type on s.schedule_type_id = type.id inner join #__vsn_schedule_statuses status on s.schedule_status_id = status.id inner join #__vsn_schedule_teams st on s.id = st.schedule_id left outer join #__vsn_team_seasons ts on st.team_season_id = ts.id left outer join #__vsn_teams t on ts.team_id = t.id left outer join #__vsn_sports sp on t.sport_id = sp.id left outer join #__vsn_team_levels l on ts.team_level_id = l.id left outer join #__vsn_seasons se on ts.season_id = se.id left outer join #__vsn_nodes n on t.id = n.type_id and n.type = 'team' left outer join #__vsn_node_hierarchy nh on n.id = nh.child left outer join #__vsn_nodes n5 on ts.id = n5.type_id and n5.type = 'team_season' left outer join #__vsn_node_hierarchy nh5 on nh5.child = n5.id left outer join #__vsn_nodes n2 on nh.parent = n2.id and n2.type = 'school' left outer join #__vsn_schools sc on n2.type_id = sc.id left outer join #__vsn_node_hierarchy nh2 on n2.id = nh2.child left outer join #__vsn_nodes n3 on nh2.parent = n3.id and n3.type = 'conference' left outer join #__vsn_conferences c on n3.type_id = c.id left outer join #__vsn_node_hierarchy nh3 on nh3.child = n.id left outer join #__vsn_nodes n4 on nh5.parent = n4.id and n4.type = 'league' left outer join #__vsn_leagues leag on n4.type_id = leag.id left outer join #__vsn_results r on st.id = r.schedule_team_id left outer join #__vsn_venues v on s.venue_id = v.id left outer join #__vsn_addresses a on v.address_id = a.id left outer join #__content c1 on s.pre_article_id = c1.id left outer join #__content c2 on s.post_article_id = c2.id left outer join #__content c3 on s.box_article_id = c3.id where s.start_time >= '2016-12-04' and s.start_time <= '2016-12-18 23:59:59' group by s.id, s.start_time, s.end_time, s.in_conference, s.title, venue, type, status, pre_article, post_article, box_article having instr(sports, '|6|') > 0 order by s.start_time

Sports Calendar

Use the filter boxes to select your search criteria (Conference, Sport, League, etc.) and click on the Enter button to return your results.
(Δ)
= League Game
Visitor Home Time/Score Location
Sun, Dec. 4th
Girls Varsity Basketball
Art Turner Memorial Tip-Off Showcase
McDonogh Germantown Academy 1:45pm Paul VI (VA)
Girls Varsity Basketball
Art Turner Memorial Tip-Off Showcase
St. Frances Sanford 3:15pm Paul VI (VA)
Girls Varsity Basketball
Art Turner Memorial Tip-Off Showcase
Roland Park Country Paul VI (VA) 5:00pm Paul VI (VA)
Mon, Dec. 5th
Boys Junior Varsity Basketball
Glenelg Country John Carroll 12:00pm John Carroll
Boys Freshmen Basketball
Gilman Mount St. Joseph 3:30pm Mount St. Joe
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
McDonogh St. Vincent Pallotti 3:30pm Pallotti
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Chapelgate Catonsville 3:45pm Catonsville
Girls Varsity Basketball
Franklin Owings Mills 3:45pm Owings Mills
Girls Varsity Basketball
Sparrows Point Patapsco 3:45pm Patapsco
Boys Junior Varsity Basketball
Howard Severn 4:00pm Severn
Girls Varsity Basketball
New Era Green Street Academy 4:00pm
Boys Junior Varsity Basketball
Loyola Boys' Latin 4:15pm Boys' Latin
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Arch. Spalding St. Frances 4:15pm St. Frances
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Oakland Mills Glenelg Country 4:30pm Glenelg Country
Boys Junior Varsity Basketball
Arch. Curley Perry Hall 4:30pm Perry Hall
Boys Varsity Basketball
Baltimore Lab Jemicy School 5:00pm Jemicy School
Girls Varsity Basketball
Tome School Perryville 5:00pm Perryville
Boys Junior Varsity Basketball
Gilman Mount St. Joseph 5:15pm Mount St. Joe
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Mount Carmel Calvert Hall 5:15pm Calvert Hall
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Franklin Owings Mills 5:15pm Owings Mills
Boys Varsity Basketball
Sparrows Point Patapsco 5:15pm Patapsco
Boys Varsity Basketball
Chapelgate Catonsville 5:15pm Catonsville
Boys Varsity Basketball
Poly KASA 5:15pm KASA
Girls Varsity Basketball
Notre Dame Prep Reservoir 5:30pm Reservoir
Girls Varsity Basketball
South Carroll Marriotts Ridge 5:30pm Marriotts Ridge
Girls Varsity Basketball
Wilde Lake 5:30pm Aberdeen
Boys Junior Varsity Basketball
McDonogh St. Vincent Pallotti 5:30pm Pallotti
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Friends Dulaney 5:30pm Dulaney
Girls Varsity Basketball
Wilde Lake Aberdeen 5:30pm Aberdeen
Girls Varsity Basketball
Patterson Mill River Hill 5:30pm River Hill
Boys Varsity Basketball
Western Tech Hereford 5:30pm Hereford
Boys Varsity Basketball
Coppin Academy Randallstown 5:30pm Randallstown
Girls Varsity Basketball
Indian Creek Key 5:30pm Key School
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Hereford Western Tech 5:30pm Western-Tech
Girls Varsity Basketball
Loch Raven St. Paul's SfG 5:30pm St. Paul's SFG
Girls Varsity Basketball
Friendly IND 5:30pm IND
Girls Varsity Basketball
Oakdale St. John's Catholic Prep 5:30pm St. John's Catholic Prep
Girls Varsity Basketball
St. Mary's Catholic High 5:30pm Catholic High
Boys Varsity Basketball
Loyola Boys' Latin 5:45pm Boys' Latin
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Key Southern 6:00pm Southern
Girls Varsity Basketball
Northeast-AA Coppin Academy 6:00pm Coppin Academy
Boys Junior Varsity Basketball
Saints Peter & Paul Beth Tfiloh 6:00pm Beth Tfiloh
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Aberdeen Milford Mill 6:00pm Milford Mill
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Arch. Curley Perry Hall 6:00pm Perry Hall
Boys Varsity Basketball
Tome School Perryville 6:30pm Perryville
Boys Varsity Basketball
Hammond Edgewood 6:45pm Edgewood
Girls Varsity Basketball
Dulaney Manchester Valley High School 6:45pm Manchester Valley
Boys Varsity Basketball
Harford Tech Havre de Grace 6:45pm Havre de Grace
Boys Varsity Basketball
Joppatowne Fallston 6:45pm Fallston
Girls Varsity Basketball
Fallston Joppatowne 6:45pm Joppatowne
Girls Varsity Basketball
Edgewood Harford Tech 6:45pm Harford Tech
Boys Varsity Basketball
Gilman Mount St. Joseph 7:00pm Mount St. Joe
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Arch. Spalding St. Frances 7:00pm St. Frances
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Century North Hagerstown 7:00pm North Hagerstown
Boys Varsity Basketball
Howard Severn 7:00pm Severn
Boys Varsity Basketball
Marriotts Ridge South Carroll 7:00pm South Carroll
Girls Varsity Basketball
Hammond Oxon Hill 7:00pm Oxon Hill
Boys Varsity Basketball
Mount Carmel Calvert Hall 7:00pm Calvert Hall
(Δ)
Boys Varsity Basketball
McDonogh St. Vincent Pallotti 7:00pm Pallotti
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Glenelg Country John Carroll 7:00pm John Carroll
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Winters Mill Silver Oak Academy 7:00pm Silver Oak Academy
Boys Varsity Basketball
Liberty Frederick 7:00pm Frederick
Boys Varsity Basketball
Westminster Urbana 7:00pm Urbana
Girls Varsity Basketball
Urbana Westminster 7:00pm Westminster
Girls Varsity Basketball
Bel Air Liberty 7:00pm Liberty
Girls Varsity Basketball
Elkton North East - Cecil 7:00pm North East
Boys Varsity Basketball
Reservoir Surrattsville 7:15pm Surrattsville
Boys Varsity Basketball
New Town Bowie 7:15pm Bowie HS
Tue, Dec. 6th
Girls Varsity Basketball
IND Arch. Spalding TBA Archbishop Spalding
Girls Varsity Basketball
Southwestern Mervo 3:45pm Mervo
Boys Junior Varsity Basketball
Severn Saints Peter & Paul 4:00pm Sts. Peter & Paul
Boys JV C Basketball
Key Boys' Latin 4:15pm Boys' Latin
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
St. Andrew's St. John's Catholic Prep 4:30pm St. John's Catholic Prep
Girls Varsity Basketball
Mount de Sales St. Tim's 4:30pm St. Tim's
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Chesapeake Science Point Arundel 5:00pm Arundel
Boys Varsity Basketball
Severn Saints Peter & Paul 5:00pm Sts. Peter & Paul
Boys Junior Varsity Basketball
Concordia Cristo Rey 5:00pm Cristo Rey
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Patterson Digital Harbor 5:15pm Digital Harbor
Boys Varsity Basketball
Mervo Southwestern 5:15pm Southwestern
Girls Varsity Basketball
Western Carver Vo-Tech 5:15pm Carver Vo-Tech
Boys Varsity Basketball
City National Academy 5:15pm National Academy Foundation
Boys Varsity Basketball
Lake Clifton New Era 5:15pm New Era Academy
Boys Varsity Basketball
Douglass Reginald Lewis 5:15pm Reginald Lewis
Boys Varsity Basketball
Ben Franklin FAET 5:15pm FAET
Boys Varsity Basketball
Dunbar Northwestern 5:15pm Northwestern
Girls Varsity Basketball
National Academy City 5:15pm City College
Girls Varsity Basketball
New Era Lake Clifton 5:15pm Lake Clifton
Girls Varsity Basketball
FAET Ben Franklin 5:15pm Masonville Cove
Girls Varsity Basketball
Reginald Lewis Douglass 5:15pm Douglass-BC
Girls Varsity Basketball
Northwestern Dunbar 5:15pm Dunbar
Girls Varsity Basketball
Digital Harbor Patterson 5:15pm Patterson
Girls Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Chesapeake - AA 5:30pm Chesapeake-AA
Boys Varsity Basketball
Jemicy School Siena 5:30pm Siena School
Boys Varsity Basketball
Chesapeake - BC Liberty 5:30pm Liberty
Boys Junior Varsity Basketball
Gerstell Academy South Carroll 5:30pm South Carroll
Boys Varsity Basketball
Perry Hall Christian Key 5:30pm Key School
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Mercy John Carroll 5:30pm John Carroll
Girls Varsity Basketball
Concordia Beth Tfiloh 5:30pm Beth Tfiloh
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Arundel St. Vincent Pallotti 6:00pm Pallotti
Girls Varsity Basketball
South Carroll Gerstell Academy 6:00pm Gerstell Academy
Boys Varsity Basketball
Fairmont Heights Pikesville 6:00pm Pikesville
Boys Varsity Basketball
Bishop Ireton St. Mary's 6:00pm St. Mary's-Annap
Boys Varsity Basketball
St. Andrew's St. John's Catholic Prep 6:00pm St. John's Catholic Prep
Girls Varsity Basketball
Woodlawn Edmondson-West. 6:00pm Edmondson-West.
Girls Varsity Basketball
St. John's Catholic Prep Mercersburg (PA) 6:30pm Mercersburg (PA)
Boys Varsity Basketball
Fallston C. Milton Wright 6:45pm C.M. Wright
Boys Varsity Basketball
North East - Cecil Patterson Mill 6:45pm Patterson Mill
Girls Varsity Basketball
Havre de Grace Bel Air 6:45pm Bel Air
Boys Varsity Basketball
Annapolis Overlea 7:00pm Overlea
Boys Varsity Basketball
Francis Scott Key Catoctin 7:00pm Catoctin
Boys Varsity Basketball
Gerstell Academy South Carroll 7:00pm South Carroll
Boys Varsity Basketball
Rising Sun Elkton 7:00pm Elkton
Boys Varsity Basketball
Bo Manor Tri-State Christian 7:00pm Tri-State Christian Academy
Girls Varsity Basketball
Tri-State Christian Bo Manor 7:00pm Bo Manor
Girls Varsity Basketball
Delaware Academy of Public Safety & Security Rising Sun 7:00pm Rising Sun
Boys Varsity Basketball
Mercersburg (PA) St. Maria Goretti 7:00pm St. Maria Goretti
Girls Varsity Basketball
Seton Keough Riverdale Baptist 7:30pm Riverdale Baptist
Wed, Dec. 7th
Boys Freshmen Basketball
Mount St. Joseph Loyola 3:30pm Loyola Blakefield
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
St. Vincent Pallotti Arch. Spalding 3:30pm Archbishop Spalding
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Avalon Chapelgate 3:30pm Chap. Christian
Girls Varsity Basketball
Maryvale Prep Loch Raven 3:30pm Loch Raven
Girls Varsity Basketball
Owings Mills Lansdowne 3:30pm Lansdowne
Boys Junior Varsity Basketball
Boys' Latin Glenelg Country 4:00pm Glenelg Country
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
St. Frances Mount Carmel 4:00pm Mount Carmel
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Chapelgate Garrison Forest 4:00pm Garrison Forest
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Cristo Rey St. Mary's 4:00pm St. Mary's-Annap
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
St. Paul's Park 4:00pm Park School
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Dulaney Towson 4:00pm Towson
Girls Varsity Basketball
Patapsco Kenwood 4:00pm Kenwood
Girls Varsity Basketball
Concordia Sparrows Point 4:00pm Sparrows Point
Girls Varsity Basketball
Northeast-AA Saints Peter & Paul 4:15pm Sts. Peter & Paul
Boys Junior Varsity Basketball
Calvert Hall McDonogh 4:15pm McDonogh
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
Calvert Hall McDonogh 4:15pm McDonogh
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
John Carroll Gilman 4:15pm Gilman
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Saints Peter & Paul 4:30pm Sts. Peter & Paul
Boys Varsity Basketball
Owings Mills Lansdowne 5:00pm Lansdowne
Boys Varsity Basketball
Avalon Chapelgate 5:00pm Chap. Christian
Boys Junior Varsity Basketball
Mount St. Joseph Loyola 5:15pm Loyola Blakefield
(Δ)
Boys Varsity Basketball
KASA Patterson 5:15pm Patterson
Boys Junior Varsity Basketball
Arch. Spalding St. Vincent Pallotti 5:15pm Pallotti
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Catonsville Dundalk 5:15pm Dundalk
Boys Varsity Basketball
Edmondson-West. Bluford Drew Jemison 5:15pm Bluford Drew Jemison
Girls Varsity Basketball
Patterson KASA 5:15pm KASA
Girls Varsity Basketball
Coppin Academy Roland Park Country 5:30pm Roland Park Country
Boys Varsity Basketball
Century Franklin 5:30pm Franklin
Boys Varsity Basketball
Atholton Centennial 5:30pm Centennial
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Glenelg Marriotts Ridge 5:30pm Marriotts Ridge
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Hammond Oakland Mills 5:30pm Oakland Mills
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Reservoir Howard 5:30pm Howard
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Long Reach Mount Hebron 5:30pm Mount Hebron
(Δ)
Boys Varsity Basketball
River Hill Wilde Lake 5:30pm Wilde Lake
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Centennial Atholton 5:30pm Atholton
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Marriotts Ridge Glenelg 5:30pm Glenelg
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Oakland Mills Hammond 5:30pm Hammond
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Mount Hebron Long Reach 5:30pm Long Reach
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Howard Reservoir 5:30pm Reservoir
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Wilde Lake River Hill 5:30pm River Hill
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Boys' Latin Glenelg Country 5:30pm Glenelg Country
(Δ)
Boys Varsity Basketball
North Harford Hereford 5:30pm Hereford
Girls Varsity Basketball
Fallston Perry Hall 5:30pm Perry Hall
Girls Varsity Basketball
Severn St. Paul's SfG 5:30pm St. Paul's SFG
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Dulaney Towson 5:30pm Towson
Boys Varsity Basketball
Parkville Chesapeake - BC 5:30pm Chesapeake-BC
Boys Varsity Basketball
Patapsco Kenwood 5:30pm Kenwood
Boys Varsity Basketball
Cesar Chavez Pikesville 5:30pm Pikesville
Boys Varsity Basketball
Concordia Sparrows Point 5:30pm Sparrows Point
Girls Varsity Basketball
Indian Creek Oldfields 5:30pm Oldfields
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Notre Dame Prep John Carroll 5:30pm John Carroll
Girls Varsity Basketball
Chesapeake - BC Parkville 5:30pm Parkville
Girls Varsity Basketball
Park Bryn Mawr 5:30pm Bryn Mawr
(Δ)
Boys Varsity Basketball
St. Frances Mount Carmel 5:45pm Mount Carmel
(Δ)
Girls Varsity Basketball
St. Frances Mount Carmel 5:45pm Mount Carmel
Boys Varsity Basketball
Cristo Rey St. Mary's 6:00pm St. Mary's-Annap
Boys Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Saints Peter & Paul 6:00pm Sts. Peter & Paul
Boys Varsity Basketball
Calvert Hall McDonogh 6:00pm McDonogh
(Δ)
Boys Varsity Basketball
John Carroll Gilman 6:00pm Gilman
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Carver A&T New Town 6:30pm New Town
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Manchester Valley High School Westminster 6:45pm Westminster
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Aberdeen Bel Air 6:45pm Bel Air
Girls Varsity Basketball
Patterson Mill North Harford 6:45pm North Harford
Boys Varsity Basketball
Mount St. Joseph Loyola 7:00pm Loyola Blakefield
(Δ)
Boys Varsity Basketball
St. Vincent Pallotti Arch. Spalding 7:00pm Archbishop Spalding
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Century Franklin 7:00pm Franklin
Boys Varsity Basketball
Winters Mill Walkersville 7:00pm Walkersville
Girls Varsity Basketball
Walkersville Winters Mill 7:00pm Winters Mill
Boys Varsity Basketball
Tome School Bo Manor 7:00pm Bo Manor
(Δ)
Thu, Dec. 8th
Boys Varsity Basketball
St. Alban's Tournament
St. Paul's TBA TBA St. Alban's (DC)
Girls Varsity Basketball
Edmondson-West. Southwestern 3:45pm Southwestern
Boys Junior Varsity Basketball
Green Street Academy Arch. Curley 4:00pm Archbishop Curley
Boys Varsity Basketball
Randallstown Milford Mill 4:00pm Milford Mill
Girls Varsity Basketball
Friends Jemicy School 4:00pm Jemicy School
Boys Junior Varsity Basketball
St. Mary's Bishop Ireton 4:15pm Bishop Ireton (VA)
Boys Junior Varsity Basketball
Chapelgate Friends 4:30pm Friends
Girls Varsity Basketball
Annapolis South River 5:00pm South River
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Broadneck Southern 5:00pm Broadneck
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Arundel Severna Park 5:00pm Severna Park
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Meade Chesapeake - AA 5:00pm Chesapeake-AA
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Glen Burnie Northeast-AA 5:00pm Northeast
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Wye River Jemicy School 5:00pm Jemicy School
Girls Varsity Basketball
Old Mill North County 5:00pm North County
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Perryville Delaware Design Lab 5:00pm Gatewood Lab School
Boys Varsity Basketball
Carver Vo-Tech Ben Franklin 5:15pm Masonville Cove
Boys Varsity Basketball
Southwestern Edmondson-West. 5:15pm Edmondson-West.
Girls Varsity Basketball
FAET Western 5:15pm Western
Boys Junior Varsity Basketball
St. Mary's-Ryken Severn 5:15pm Severn
Boys Varsity Basketball
Digital Harbor Poly 5:15pm Poly
Boys Varsity Basketball
Reginald Lewis City 5:15pm City College
Boys Varsity Basketball
Northwestern Lake Clifton 5:15pm Lake Clifton
Boys Varsity Basketball
New Era Dunbar 5:15pm Dunbar
Boys Varsity Basketball
Bluford Drew Jemison Mervo 5:15pm Mervo
Boys Varsity Basketball
National Academy Douglass 5:15pm Douglass-BC
Girls Varsity Basketball
Poly Digital Harbor 5:15pm Digital Harbor
Girls Varsity Basketball
City Reginald Lewis 5:15pm Reginald Lewis
Girls Varsity Basketball
Lake Clifton Northwestern 5:15pm Northwestern
Girls Varsity Basketball
Mervo Bluford Drew Jemison 5:15pm Bluford Drew Jemison
Girls Varsity Basketball
Ben Franklin Carver Vo-Tech 5:15pm Carver Vo-Tech
Girls Varsity Basketball
Douglass National Academy 5:15pm National Academy Foundation
Girls Varsity Basketball
Dunbar New Era 5:15pm New Era Academy
Boys Varsity Basketball
Green Street Academy Arch. Curley 5:30pm Archbishop Curley
Boys Junior Varsity Basketball
Gerstell Academy Winters Mill 5:30pm Winters Mill
Girls Varsity Basketball
Tome School Bo Manor 5:30pm Bo Manor
Boys Varsity Basketball
Woodlawn Dundalk 5:30pm Dundalk
Boys Varsity Basketball
Franklin Loch Raven 5:30pm Loch Raven
Boys Varsity Basketball
Kenwood Parkville 5:30pm Parkville
Girls Varsity Basketball
Dundalk Woodlawn 5:30pm Woodlawn
Girls Varsity Basketball
Loch Raven Franklin 5:30pm Franklin
Girls Varsity Basketball
Milford Mill Randallstown 5:30pm Randallstown
Girls Varsity Basketball
Catholic High Beth Tfiloh 5:30pm Beth Tfiloh
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Chapelgate Friends 6:00pm Friends
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Harford Christian North East - Cecil 6:00pm North East
Boys Varsity Basketball
Annapolis South River 6:45pm South River
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Arundel Severna Park 6:45pm Severna Park
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Broadneck Southern 6:45pm Southern
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Meade Chesapeake - AA 6:45pm Chesapeake-AA
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Glen Burnie Northeast-AA 6:45pm Northeast
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Old Mill North County 6:45pm North County
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Harford Christian C. Milton Wright 6:45pm C.M. Wright
Girls Varsity Basketball
Havre de Grace Aberdeen 6:45pm Aberdeen
Girls Varsity Basketball
Bel Air Joppatowne 6:45pm Joppatowne
Girls Varsity Basketball
Fallston Edgewood 6:45pm Edgewood
Girls Varsity Basketball
Westminster North Hagerstown 7:00pm North Hagerstown
Boys Varsity Basketball
Perryville Delaware Design Lab 7:00pm
Girls Varsity Basketball
Elkton Rising Sun 7:00pm Rising Sun
Boys Varsity Basketball
St. Mary's-Ryken Severn 7:00pm Severn
Girls Varsity Basketball
Parkville Kenwood 7:00pm Kenwood
Fri, Dec. 9th
Boys Varsity Basketball
St. Alban's Tournament
St. Paul's TBA TBA St. Alban's (DC)
Boys Varsity Basketball
Peddie School Invitational (NJ)
Gilman TBA TBA Peddie School (NJ
Boys Freshmen Basketball
Arch. Spalding Calvert Hall 3:30pm Calvert Hall
(Δ)
Girls Varsity Basketball
KASA Green Street Academy 3:45pm
Boys JV C Basketball
Park Arch. Curley 4:00pm Archbishop Curley
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Indian Creek Loyola 4:00pm Loyola Blakefield
Boys Junior Varsity Basketball
McDonogh Mount Carmel 4:00pm Mount Carmel
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Winters Mill Gerstell Academy 4:00pm Gerstell Academy
Girls Varsity Basketball
North East - Cecil Tri-State Christian 4:00pm Tri-State Christian Academy
Girls Varsity Basketball
Indian Creek Friends 4:00pm Friends
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Key Park 4:00pm Park School
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Key Concordia 4:30pm Concordia Prep (Balt. Lutheran)
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
St. John's Catholic Prep Mercersburg (PA) 5:00pm Mercersburg (PA)
Girls Varsity Basketball
Carver A&T Lansdowne 5:00pm Lansdowne
Boys Junior Varsity Basketball
Mount St. Joseph Glenelg Country 5:15pm Glenelg Country
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
Loyola Gilman 5:15pm Gilman
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Arch. Spalding Calvert Hall 5:15pm Calvert Hall
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Boys' Latin John Carroll 5:15pm John Carroll
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Green Street Academy KASA 5:15pm KASA
Girls Varsity Basketball
John Carroll Severn 5:30pm Severn
Girls Varsity Basketball
Liberty Centennial 5:30pm Centennial
Boys Varsity Basketball
Indian Creek Loyola 5:30pm Loyola Blakefield
Boys Junior Varsity Basketball
Cristo Rey Saints Peter & Paul 5:30pm Sts. Peter & Paul
(Δ)
Girls Varsity Basketball
St. John's Catholic Prep Annapolis Area Christian 5:30pm Annap. Area Christian
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Glenelg Country IND 5:30pm IND
(Δ)
Girls Varsity Basketball
St. Paul's SfG Maryvale Prep 5:30pm Maryvale Prep
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Mount de Sales St. Mary's 5:30pm St. Mary's-Annap
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Bryn Mawr Oldfields 5:30pm Oldfields
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Notre Dame Prep Mount Carmel 5:45pm Mount Carmel
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Winters Mill Gerstell Academy 6:00pm Gerstell Academy
Boys Varsity Basketball
Edgewood Edmondson-West. 6:00pm Edmondson-West.
Boys Varsity Basketball
Central Valley
St. Mary's
6:30pm
Boys Varsity Basketball
St. John's Catholic Prep Mercersburg (PA) 6:30pm Mercersburg (PA)
Girls Varsity Basketball
Boonsboro Manchester Valley High School 6:45pm Manchester Valley
Boys Varsity Basketball
Aberdeen Havre de Grace 6:45pm Havre de Grace
Boys Varsity Basketball
York Tech Harford Tech 6:45pm Harford Tech
Boys Varsity Basketball
Joppatowne Bel Air 6:45pm Bel Air
Boys Varsity Basketball
Patterson Mill North Harford 6:45pm North Harford
Boys Varsity Basketball
Gonzaga DC Classic
St. Vincent Pallotti Whitney Young (IL) 6:45pm Gonzaga (DC)
Girls Varsity Basketball
C. Milton Wright Edgewood 6:45pm Edgewood
Girls Varsity Basketball
Seton Keough Arch. Spalding 7:00pm Archbishop Spalding
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Mount St. Joseph Glenelg Country 7:00pm Glenelg Country
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Arch. Spalding Calvert Hall 7:00pm Calvert Hall
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Century Williamsport 7:00pm Williamsport
Girls Varsity Basketball
Williamsport Century 7:00pm Century
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Francis Scott Key South Carroll 7:00pm South Carroll
(Δ)
Girls Varsity Basketball
South Carroll Francis Scott Key 7:00pm Francis Scott Key
(Δ)
Boys Varsity Basketball
North Hagerstown Westminster 7:00pm Westminster
Boys Varsity Basketball
Elkton Bo Manor 7:00pm Bo Manor
Boys Varsity Basketball
Boys' Latin John Carroll 7:00pm John Carroll
(Δ)
Boys Varsity Basketball
North East - Cecil Tri-State Christian 7:00pm Tri-State Christian Academy
Boys Varsity Basketball
Lansdowne Carver A&T 7:00pm Carver A&T
Boys Varsity Basketball
Catonsville Dulaney 7:00pm Dulaney
Boys Varsity Basketball
Towson Hereford 7:00pm Hereford
Boys Varsity Basketball
Perry Hall New Town 7:00pm New Town
Boys Varsity Basketball
Western Tech Owings Mills 7:00pm Owings Mills
Boys Varsity Basketball
Eastern Tech Patapsco 7:00pm Patapsco
Boys Varsity Basketball
Overlea Pikesville 7:00pm Pikesville
Boys Varsity Basketball
Chesapeake - BC Sparrows Point 7:00pm Sparrows Point
Girls Varsity Basketball
Chapelgate Concordia 7:00pm Concordia Prep (Balt. Lutheran)
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Dulaney Catonsville 7:00pm Catonsville
Girls Varsity Basketball
Hereford Towson 7:00pm Towson
Girls Varsity Basketball
New Town Perry Hall 7:00pm Perry Hall
Girls Varsity Basketball
Owings Mills Western Tech 7:00pm Western-Tech
Girls Varsity Basketball
Patapsco Eastern Tech 7:00pm Eastern Tech
Girls Varsity Basketball
Pikesville Overlea 7:00pm Overlea
Girls Varsity Basketball
Sparrows Point Chesapeake - BC 7:00pm Chesapeake-BC
Boys Varsity Basketball
Carroll Christian St. Maria Goretti 7:00pm St. Maria Goretti
Boys Varsity Basketball
Cristo Rey Philly Tournament (PA)
Cristo Rey TBA 7:30pm
Boys Varsity Basketball
McDonogh Mount Carmel 7:30pm Mount Carmel
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Concordia Annapolis Area Christian 7:30pm Annap. Area Christian
Sat, Dec. 10th
Boys Varsity Basketball
Cristo Rey Philly Tournament (PA)
Cristo Rey TBA TBA Cristo Rey
Boys Varsity Basketball
William Wells Classic
Mount St. Joseph Poly TBA Goucher College
Boys Varsity Basketball
St. Alban's Tournament
St. Paul's TBA TBA St. Alban's (DC)
Boys Varsity Basketball
Peddie School Invitational (NJ)
Gilman TBA TBA Peddie School (NJ
Boys Varsity Basketball
Gonzaga DC Classic
St. Vincent Pallotti TBA TBA Gonzaga (DC)
Boys Varsity Basketball
Philadelphia (Widner) Invitational
Friends TBA TBA
Boys Varsity Basketball
St. Mary's Pitt TBA
Girls Varsity Basketball
She Got Game
Seton Keough TBA TBA Wise
Girls Varsity Basketball
She Got Game (DC)
Roland Park Country Durham Elite (Canada) 9:00am Wise
Girls Varsity Basketball
C.H. Flowers Milford Mill 10:00am Milford Mill
Boys Varsity Basketball
Wilde Lake Northeast-AA 10:15am North County
Boys Varsity Basketball
Mount Hebron Severna Park 10:15am Arundel
Girls Varsity Basketball
Long Reach Northeast-AA 10:15am Northeast
Girls Varsity Basketball
Wilde Lake Southern 10:15am South River
Girls Varsity Basketball
She Got Game
St. Frances Guilford 11:00am Wise
Boys Varsity Basketball
Marriotts Ridge Chesapeake - AA 12:00pm North County
Boys Varsity Basketball
Glenelg South River 12:00pm Arundel
Girls Varsity Basketball
South River Broadneck 12:00pm South River
Girls Varsity Basketball
Marriotts Ridge North County 12:00pm Northeast
Girls Varsity Basketball
River Hill Broadneck 12:00pm South River
Boys Varsity Basketball
Williams Wells Classic
Patterson St. Frances 1:00pm Goucher College
Boys Varsity Basketball
Carver Vo-Tech Coppin Academy 1:00pm Coppin Academy
Boys Junior Varsity Basketball
Avalon St. John's Catholic Prep 1:00pm St. John's Catholic Prep
Boys Varsity Basketball
River Hill North County 1:45pm North County
Girls Varsity Basketball
Centennial Annapolis 1:45pm South River
Girls Varsity Basketball
Oakland Mills Glen Burnie 1:45pm Northeast
Boys Varsity Basketball
Atholton Southern 1:45pm Arundel
Girls Varsity Basketball
Catonsville Crossland 1:45pm St. John's (DC)
Boys Junior Varsity Basketball
Grace Christian Severn 2:30pm Severn
Boys Varsity Basketball
Avalon St. John's Catholic Prep 2:30pm St. John's Catholic Prep
Boys Varsity Basketball
Long Reach Arundel 3:30pm Arundel
Girls Varsity Basketball
Hammond Chesapeake - AA 3:30pm Northeast
Girls Varsity Basketball
Reservoir Severna Park 3:30pm South River
Boys Varsity Basketball
Howard Glen Burnie 3:30pm North County
Girls Varsity Basketball
Dunbar Mount Carmel 4:00pm Mount Carmel
Boys Varsity Basketball
Grace Christian Severn 4:00pm Severn
Girls Varsity Basketball
Glenelg South River 5:00pm South River
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Reservoir Broadneck 5:15pm Broadneck
Boys Varsity Basketball
Hammond Old Mill 5:15pm North County
Girls Varsity Basketball
Mount Hebron Meade 5:15pm Northeast
Boys Varsity Basketball
Oakland Mills Annapolis 7:00pm Annapolis
Boys Varsity Basketball
Centennial Meade 7:00pm North County
Girls Varsity Basketball
Atholton Arundel 7:00pm Arundel
Girls Varsity Basketball
Howard Old Mill 7:00pm Northeast
Sun, Dec. 11th
Boys Varsity Basketball
Peddie School Invitational (NJ)
Gilman TBA TBA Peddie School (NJ
Boys Varsity Basketball
John Carroll Paul VI (VA) TBA DeMatha
Boys Varsity Basketball
Gonzaga DC Classic
St. Vincent Pallotti TBA TBA Bender Arena (American University)
Girls Varsity Basketball
She Got Game
Seton Keough TBA TBA Wise
Girls Varsity Basketball
She Got Game
IND TBA TBA
Girls Varsity Basketball
She Got Game
St. John's Catholic Prep TBA TBA
Girls Varsity Basketball
She Got Game
St. Frances Boca Raton (FL) 10:30am Wise
Girls Varsity Basketball
She Got Game (DC)
McDonogh Miller School of Albermarie 11:30am C.H. Flowers
Girls Varsity Basketball
She Got Game (DC)
Roland Park Country Mastery Charter North (PA) 5:45pm Wise
Mon, Dec. 12th
Girls Varsity Basketball
Aberdeen North Harford 3:30pm North Harford
Boys Junior Varsity Basketball
Severn Broadneck 3:30pm Broadneck
Girls Varsity Basketball
Maryvale Prep Patterson Mill 3:45pm Patterson Mill
Boys Junior Varsity Basketball
C. Milton Wright Glenelg Country 4:00pm Glenelg Country
Boys Varsity Basketball
Concordia Patterson 4:00pm Patterson
Girls Varsity Basketball
Towson Owings Mills 4:00pm Owings Mills
Girls Varsity Basketball
Concordia Key 4:00pm Key School
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
Gilman St. Alban's 4:30pm St. Alban's (DC)
Girls Varsity Basketball
Severn Broadneck 5:00pm Broadneck
Girls Varsity Basketball
Kenwood Joppatowne 5:00pm Joppatowne
Girls Varsity Basketball
North East - Cecil Tome School 5:00pm Tome School
Boys Varsity Basketball
Pikesville Takoma Academy 5:00pm Takoma Academy
Boys Varsity Basketball
KASA Southwestern 5:15pm Southwestern
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Mount Carmel Arch. Spalding 5:15pm Archbishop Spalding
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Southwestern KASA 5:15pm KASA
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Ben Franklin North County 5:30pm North County
Boys Varsity Basketball
Glenelg River Hill 5:30pm River Hill
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Catonsville Mount Hebron 5:30pm Mount Hebron
Girls Varsity Basketball
Liberty Marriotts Ridge 5:30pm Marriotts Ridge
Boys Varsity Basketball
C. Milton Wright Glenelg Country 5:30pm Glenelg Country
Boys Varsity Basketball
Joppatowne Kenwood 5:30pm Kenwood
Girls Varsity Basketball
Harford Tech Dundalk 5:30pm Dundalk
Boys Varsity Basketball
Towson Owings Mills 5:30pm Owings Mills
Girls Varsity Basketball
Indian Creek Mount de Sales 5:30pm Mount de Sales
Girls Varsity Basketball
Eastern Tech Hereford 5:30pm Hereford
Girls Varsity Basketball
St. John's Catholic Prep St. Paul's SfG 5:30pm St. Paul's SFG
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Park Friends 5:30pm Friends
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Leonardtown Glen Burnie 6:00pm Glen Burnie
Girls Varsity Basketball
Mercy Mount Carmel 6:00pm Mount Carmel
(Δ)
Girls Varsity Basketball
St. Mary's Elizabeth Seton 6:00pm Elizabeth Seton
Boys Varsity Basketball
Eastern Tech Northeast-AA 6:30pm Northeast
Boys Varsity Basketball
Edgewood Bel Air 6:45pm Bel Air
Boys Varsity Basketball
Elkton Havre de Grace 6:45pm Havre de Grace
Girls Varsity Basketball
John Carroll C. Milton Wright 6:45pm C.M. Wright
Boys Varsity Basketball
Mount Carmel Arch. Spalding 7:00pm Archbishop Spalding
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Gerstell Academy Francis Scott Key 7:00pm Francis Scott Key
Boys Varsity Basketball
Tome School North East - Cecil 7:00pm North East
Boys Varsity Basketball
Delaware Academy of Public Safety & Security Rising Sun 7:00pm Rising Sun
Girls Varsity Basketball
Elkton Perryville 7:00pm Perryville
Boys Varsity Basketball
Severn Broadneck 7:00pm Broadneck
Tue, Dec. 13th
Boys Freshmen Basketball
Arch. Spalding Mount St. Joseph 3:30pm Mount St. Joe
(Δ)
Girls Varsity Basketball
New Era Carver Vo-Tech 3:45pm Carver Vo-Tech
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Boys' Latin Park 4:00pm Park School
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Saints Peter & Paul Beth Tfiloh 4:00pm Beth Tfiloh
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Arundel 4:00pm Arundel
Girls Varsity Basketball
Bo Manor Red Lion Christian (DE) 4:00pm Red Lion Christian Academy
Boys Junior Varsity Basketball
St. Paul's Milford Mill 4:00pm Milford Mill
Boys Junior Varsity Basketball
Key North County 4:00pm North County
Girls Varsity Basketball
Loch Raven Western Tech 4:00pm Western-Tech
Boys JV C Basketball
Arch. Curley St. Paul's 4:15pm St. Paul's
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Chesapeake Science Point Glen Burnie 5:00pm Glen Burnie
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Arundel Christian Park 5:00pm Park School
Girls Varsity Basketball
Fallston Havre de Grace 5:00pm Havre de Grace
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Arch. Spalding Mount St. Joseph 5:15pm Mount St. Joe
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Carver Vo-Tech New Era 5:15pm New Era Academy
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Patterson Ben Franklin 5:15pm Ben Franklin High School
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Lake Clifton Western 5:15pm Western
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Mervo Northwestern 5:15pm Northwestern
Boys Varsity Basketball
City Dunbar 5:15pm Dunbar
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Digital Harbor FAET 5:15pm FAET
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Edmondson-West. Douglass 5:15pm Douglass-BC
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Bluford Drew Jemison Reginald Lewis 5:15pm Reginald Lewis
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Mervo Poly 5:15pm Poly
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Dunbar City 5:15pm City College
(Δ)
Girls Varsity Basketball
FAET Digital Harbor 5:15pm Digital Harbor
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Douglass Edmondson-West. 5:15pm Edmondson-West.
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Poly Mervo 5:15pm Mervo
(Δ)
Boys Varsity Basketball
National Academy Northwestern 5:15pm Northwestern
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Ben Franklin Patterson 5:15pm Patterson
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Northwestern National Academy 5:15pm National Academy Foundation
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Reginald Lewis Bluford Drew Jemison 5:15pm Bluford Drew Jemison
(Δ)
Boys Varsity Basketball
St. Paul's Milford Mill 5:30pm Milford Mill
Boys Varsity Basketball
Aberdeen Wilde Lake 5:30pm Wilde Lake
Girls Varsity Basketball
Westminster Winters Mill 5:30pm Winters Mill
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Gerstell Academy Century 5:30pm Century
Boys Varsity Basketball
Loch Raven Western Tech 5:30pm Western-Tech
Girls Varsity Basketball
Chapelgate Beth Tfiloh 5:30pm Beth Tfiloh
(Δ)
Girls Varsity Basketball
St. Tim's Glenelg Country 5:30pm Glenelg Country
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Notre Dame Prep St. Mary's 5:30pm St. Mary's-Annap
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Garrison Forest Catholic High 5:30pm Catholic High
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Arch. Spalding Bullis School 6:00pm Bullis School
Boys Varsity Basketball
Key North County 6:00pm North County
Boys Varsity Basketball
Beth Tfiloh Friends 6:00pm Friends
Boys Varsity Basketball
Chapelgate Cristo Rey 6:30pm Cristo Rey
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Harford Christian Dulaney 6:30pm Dulaney
Boys Varsity Basketball
Bel Air C. Milton Wright 6:45pm C.M. Wright
Boys Varsity Basketball
Fallston Patterson Mill 6:45pm Patterson Mill
Girls Varsity Basketball
Aberdeen Edgewood 6:45pm Edgewood
Girls Varsity Basketball
C. Milton Wright Joppatowne 6:45pm Joppatowne
Girls Varsity Basketball
Harford Christian North Harford 6:45pm North Harford
Boys Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Arundel 7:00pm Arundel
Boys Varsity Basketball
Arch. Spalding Mount St. Joseph 7:00pm Mount St. Joe
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Gerstell Academy Century 7:00pm Century
Boys Varsity Basketball
Liberty Francis Scott Key 7:00pm Francis Scott Key
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Francis Scott Key Liberty 7:00pm Liberty
(Δ)
Boys Varsity Basketball
South Carroll Manchester Valley High School 7:00pm Manchester Valley
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Manchester Valley High School South Carroll 7:00pm South Carroll
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Westminster Winters Mill 7:00pm Winters Mill
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Red Lion Christian Bo Manor 7:00pm Bo Manor
Boys Varsity Basketball
North Harford Tri-State Christian 7:00pm Tri-State Christian Academy
Wed, Dec. 14th
Boys Varsity Basketball
St. Mary's St. John's Catholic Prep TBA St. John's Catholic Prep
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
Loyola McDonogh 3:30pm McDonogh
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Carver A&T Patapsco 3:45pm Patapsco
(Δ)
Girls Varsity Basketball
St. Frances St. Vincent Pallotti 4:00pm Pallotti
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Calvert Hall Glenelg Country 4:00pm Glenelg Country
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
John Carroll St. Frances 4:00pm St. Frances
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Aquinas Academy Bo Manor 4:00pm Bo Manor
Boys Varsity Basketball
Dundalk Overlea 4:00pm Overlea
Girls Varsity Basketball
Indian Creek Park 4:00pm Park School
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
St. John's Catholic Prep St. Mary's 4:00pm St. Mary's-Annap
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Lansdowne Parkville 4:00pm Parkville
Girls Varsity Basketball
Sparrows Point Towson 4:00pm Towson
Boys Junior Varsity Basketball
Gilman St. Vincent Pallotti 4:15pm Pallotti
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Saints Peter & Paul Northeast 5:00pm Northeast
Boys Junior Varsity Basketball
Loyola McDonogh 5:15pm McDonogh
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Carver A&T Patapsco 5:15pm Patapsco
Girls Varsity Basketball
Dundalk Overlea 5:30pm Overlea
Girls Varsity Basketball
McDonogh John Carroll 5:30pm John Carroll
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Seton Keough Roland Park Country 5:30pm Roland Park Country
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Gwynn Park Southern 5:30pm Southern
Boys Varsity Basketball
Howard Atholton 5:30pm Atholton
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Centennial Mount Hebron 5:30pm Mount Hebron
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Oakland Mills Glenelg 5:30pm Glenelg
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Hammond River Hill 5:30pm River Hill
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Reservoir Long Reach 5:30pm Long Reach
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Wilde Lake Marriotts Ridge 5:30pm Marriotts Ridge
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Atholton Howard 5:30pm Howard
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Centennial Mount Hebron 5:30pm Mount Hebron
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Glenelg Oakland Mills 5:30pm Oakland Mills
Girls Varsity Basketball
River Hill Hammond 5:30pm Hammond
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Long Reach Reservoir 5:30pm Reservoir
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Marriotts Ridge Wilde Lake 5:30pm Wilde Lake
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Mount Carmel Glenelg Country 5:30pm Glenelg Country
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
St. Vincent Pallotti Gilman 5:30pm Gilman
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Loch Raven New Town 5:30pm New Town
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Sparrows Point Towson 5:30pm Towson
Boys Varsity Basketball
Lansdowne Parkville 5:30pm Parkville
Girls Varsity Basketball
New Town Loch Raven 5:30pm Loch Raven
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Annapolis Area Christian St. Tim's 5:30pm St. Tim's
(Δ)
Girls Varsity Basketball
IND Mount de Sales 5:30pm Mount de Sales
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Perry Hall Notre Dame Prep 5:30pm Notre Dame Prep
Girls Varsity Basketball
St. Mary's St. John's Catholic Prep 5:30pm St. John's Catholic Prep
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Key Bryn Mawr 5:30pm Bryn Mawr
(Δ)
Boys Varsity Basketball
St. Vincent Pallotti Gilman 6:00pm Gilman
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Saints Peter & Paul Northeast-AA 6:45pm Northeast
Boys Varsity Basketball
Gwynn Park Broadneck 7:00pm Broadneck
Boys Varsity Basketball
Loyola McDonogh 7:00pm McDonogh
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Calvert Hall Glenelg Country 7:00pm Glenelg Country
(Δ)
Boys Varsity Basketball
St. Frances John Carroll 7:00pm John Carroll
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Perryville Elkton 7:00pm Elkton
Girls Varsity Basketball
Elkton Octorara (PA) 7:00pm
Girls Varsity Basketball
Harford Tech North East - Cecil 7:00pm North East
Boys Varsity Basketball
Old Mill Laurel 7:30pm Laurel
Thu, Dec. 15th
Boys Varsity Basketball
Central Carver Vo-Tech 3:45pm Carver Vo-Tech
Girls Varsity Basketball
Gerstell Academy Chapelgate 3:45pm Chap. Christian
Girls Varsity Basketball
Franklin Pikesville 3:45pm Pikesville
Boys Junior Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Clinton Christian 4:00pm Clinton Christian
Boys Junior Varsity Basketball
Chapelgate Liberty 4:00pm Liberty
Girls Varsity Basketball
Oldfields Key 4:00pm Key School
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Jemicy School Beth Tfiloh 4:30pm Beth Tfiloh
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
St. Andrew's Arch. Curley 4:30pm Archbishop Curley
Girls Varsity Basketball
Chesapeake - AA North County 5:00pm North County
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Havre de Grace Tome School 5:00pm Tome School
Boys Junior Varsity Basketball
Perry Hall Calvert Hall 5:15pm Calvert Hall
Girls Varsity Basketball
Woodlawn City 5:15pm City College
Boys Varsity Basketball
Chapelgate Liberty 5:30pm Liberty
Boys Varsity Basketball
Kenwood C. Milton Wright 5:30pm C.M. Wright
Girls Varsity Basketball
C. Milton Wright Kenwood 5:30pm Kenwood
Boys Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Clinton Christian 5:30pm Clinton Christian
Boys Varsity Basketball
Franklin Pikesville 5:30pm Pikesville
Girls Varsity Basketball
Bryn Mawr Indian Creek 5:30pm Indian Creek
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Beth Tfiloh Garrison Forest 5:30pm Garrison Forest
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Jemicy Beth Tfiloh 6:00pm Beth Tfiloh
Boys Varsity Basketball
Chesapeake - AA North County 6:45pm North County
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Westminster Manchester Valley High School 6:45pm Manchester Valley
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Havre de Grace Edgewood 6:45pm Edgewood
Boys Varsity Basketball
Bo Manor Joppatowne 6:45pm Joppatowne
Boys Varsity Basketball
Bel Air Patterson Mill 6:45pm Patterson Mill
Girls Varsity Basketball
Rising Sun Newark Charter (DE) 6:45pm
Boys Varsity Basketball
St. Andrew's Arch. Curley 7:00pm Archbishop Curley
Boys Varsity Basketball
Perry Hall Calvert Hall 7:00pm Calvert Hall
Fri, Dec. 16th
Boys Varsity Basketball
Glasgow Tournament (DE)
Elkton Newark (DE) TBA Glasgow HS (DE)
Boys Varsity Basketball
Bullis Invitational
St. Vincent Pallotti TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Bullis Tournament
St. Vincent Pallotti TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Bullis Tournament
St. Mary's TBA TBA Bullis School
Boys Varsity Basketball
Mervo Key 3:15pm Boys' Latin
Girls Varsity Basketball
Arch. Spalding Patterson Mill 4:00pm Patterson Mill
Boys Junior Varsity Basketball
Concordia Saints Peter & Paul 4:00pm Sts. Peter & Paul
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
Calvert Hall Good Counsel 4:00pm Good Counsel
Girls Varsity Basketball
Glenelg Country Annapolis Area Christian 4:00pm Annap. Area Christian
(Δ)
Boys Freshmen Basketball
McDonogh Gilman 4:15pm Gilman
(Δ)
Boys Junior Varsity Basketball
Gilman Mount Carmel 4:15pm Mount Carmel
(Δ)
Boys Varsity Basketball
St. Mary's Boys' Latin 4:15pm Boys' Latin
Boys Junior Varsity Basketball
Bullis St. Vincent Pallotti 4:30pm Pallotti
Girls Varsity Basketball
Annapolis Severna Park 5:00pm Severna Park
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Meade Glen Burnie 5:00pm Glen Burnie
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Old Mill Northeast-AA 5:00pm Northeast
(Δ)
Girls Varsity Basketball
South River Southern 5:00pm Southern
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Arundel Broadneck 5:00pm Broadneck
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Patapsco Lansdowne 5:00pm Lansdowne
Boys Junior Varsity Basketball
St. Maria Goretti Loyola 5:15pm Loyola Blakefield
Boys Varsity Basketball
Southwestern Coppin Academy 5:15pm Coppin Academy
Girls Varsity Basketball
Aberdeen Harford Tech 5:15pm Harford Tech
(Δ)
Boys Varsity Basketball
New Town Randallstown 5:15pm Randallstown
Boys Varsity Basketball
Arundel Christian Saints Peter & Paul 5:30pm Sts. Peter & Paul
Girls Varsity Basketball
Mount Carmel IND 5:30pm IND
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Catholic High Concordia 5:30pm Concordia Prep (Balt. Lutheran)
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Digital Harbor Edmondson-West. 5:30pm Edmondson-West.
Girls Varsity Basketball
Edmondson-West. Digital Harbor 5:30pm Digital Harbor
Girls Varsity Basketball
Seton Keough McDonogh 6:00pm McDonogh
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Gilman Mount Carmel 6:00pm Mount Carmel
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Annapolis Severna Park 6:45pm Severna Park
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Arundel Broadneck 6:45pm Broadneck
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Meade Glen Burnie 6:45pm Glen Burnie
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Old Mill Northeast-AA 6:45pm Northeast
(Δ)
Boys Varsity Basketball
South River Southern 6:45pm Southern
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Aberdeen Harford Tech 6:45pm Harford Tech
Boys Varsity Basketball
Perry Hall Christian North Harford 6:45pm North Harford
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Bel Air Edgewood 6:45pm Edgewood
Boys Varsity Basketball
Bullis Tournament
Arch. Spalding TBA 7:00pm Bullis School
Boys Varsity Basketball
Francis Scott Key Century 7:00pm Century
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Atholton Reservoir 7:00pm Reservoir
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Long Reach Centennial 7:00pm Centennial
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Glenelg Hammond 7:00pm Hammond
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Mount Hebron Howard 7:00pm Howard
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Marriotts Ridge River Hill 7:00pm River Hill
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Wilde Lake Oakland Mills 7:00pm Oakland Mills
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Reservoir Atholton 7:00pm Atholton
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Long Reach Centennial 7:00pm Centennial
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Hammond Glenelg 7:00pm Glenelg
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Oakland Mills Wilde Lake 7:00pm Wilde Lake
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Howard Mount Hebron 7:00pm Mount Hebron
(Δ)
Girls Varsity Basketball
River Hill Marriotts Ridge 7:00pm Marriotts Ridge
(Δ)
Boys Varsity Basketball
St. Maria Goretti Loyola 7:00pm Loyola Blakefield
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Century Francis Scott Key 7:00pm Francis Scott Key
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Winters Mill South Carroll 7:00pm South Carroll
(Δ)
Girls Varsity Basketball
South Carroll Winters Mill 7:00pm Winters Mill
(Δ)
Girls Varsity Basketball
Manchester Valley High School Westminster 7:00pm Westminster
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Joppatowne North East - Cecil 7:00pm North East
Girls Varsity Basketball
Bo Manor Elkton 7:00pm Elkton
(Δ)
Boys Varsity Basketball
Carver A&T Eastern Tech 7:00pm Eastern Tech
Boys Varsity Basketball
Dulaney Western Tech 7:00pm Western-Tech
Boys Varsity Basketball
Dundalk Towson 7:00pm Towson
Boys Varsity Basketball
Hereford Woodlawn 7:00pm Woodlawn
Boys Varsity Basketball
Loch Raven Kenwood 7:00pm Kenwood
Boys Varsity Basketball
Milford Mill Perry Hall 7:00pm Perry Hall
Boys Varsity Basketball
Owings Mills Catonsville 7:00pm Catonsville
Boys Varsity Basketball
Parkville Franklin 7:00pm Franklin
Boys Varsity Basketball
Pikesville Chesapeake - BC 7:00pm Chesapeake-BC
Boys Varsity Basketball
Sparrows Point Overlea 7:00pm Overlea
Girls Varsity Basketball
Eastern Tech Carver A&T 7:00pm Carver A&T
Girls Varsity Basketball
Western Tech Dulaney 7:00pm Dulaney
Girls Varsity Basketball
Towson Dundalk 7:00pm Dundalk
Girls Varsity Basketball
Woodlawn Hereford 7:00pm Hereford
Girls Varsity Basketball
Kenwood Loch Raven 7:00pm Loch Raven
Girls Varsity Basketball
Perry Hall Milford Mill 7:00pm Milford Mill
Girls Varsity Basketball
Randallstown New Town 7:00pm New Town
Girls Varsity Basketball
Catonsville Owings Mills 7:00pm Owings Mills
Girls Varsity Basketball
Franklin Parkville 7:00pm Parkville
Girls Varsity Basketball
Lansdowne Patapsco 7:00pm Patapsco
Girls Varsity Basketball
Chesapeake - BC Pikesville 7:00pm Pikesville
Girls Varsity Basketball
Overlea Sparrows Point 7:00pm Sparrows Point
Sat, Dec. 17th
Boys Varsity Basketball
Bullis Tournament
Arch. Spalding TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Public vs. Private Challenge
John Carroll TBA TBA McDonogh
Boys Varsity Basketball
Public vs. Private Tournament
Glenelg Country TBA TBA
Boys Varsity Basketball
Mount Carmel Milford Mill TBA Woodlawn
Boys Varsity Basketball
Glasgow Tournament (DE)
Elkton TBA TBA Glasgow HS (DE)
Boys Varsity Basketball
Bullis Invitational
St. Vincent Pallotti TBA TBA Bullis School
Boys Varsity Basketball
Mervo Boys' Latin TBA Boys' Latin
Girls Varsity Basketball
Bullis Tournament
St. Vincent Pallotti TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Powermove Winter Showcase
Mercy TBA TBA Poly
Girls Varsity Basketball
Beast of the East Tournament
St. John's Catholic Prep TBA TBA St. Frances
Girls Varsity Basketball
Bullis Tournament
St. Mary's TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Power Move Invitational
Roland Park Country Milford Mill 12:00pm Poly
Boys Junior Varsity Basketball
Catonsville Mount St. Joseph 12:15pm Mount St. Joe
Boys Junior Varsity Basketball
Arch. Curley Dunbar 1:00pm Dunbar
Girls Varsity Basketball
Catonsville Cup
Seton Keough TBA 2:00pm Catonsville
Girls Varsity Basketball
Annapolis Area Christian Steelton-Highspire (PA) 2:00pm
Girls Varsity Basketball
Seton Keough Catonsville 2:00pm Catonsville
Girls Varsity Basketball
Powermove Classic
IND Dunbar 2:30pm Poly
Boys Varsity Basketball
Arch. Curley Dunbar 2:45pm Dunbar
Boys Junior Varsity Basketball
C. Milton Wright St. Paul's 3:00pm St. Paul's
Boys Varsity Basketball
Catonsville Mount St. Joseph 3:45pm Mount St. Joe
(Δ)
Boys Varsity Basketball
C. Milton Wright St. Paul's 5:00pm St. Paul's
Boys Varsity Basketball
McDonogh Woodlawn 6:00pm Poly
Girls Varsity Basketball
Festival of The Phoenix (NJ)
St. Frances TBA 7:00pm
Sun, Dec. 18th
Boys Varsity Basketball
Bullis Tournament
Arch. Spalding TBA TBA Bullis School
Boys Varsity Basketball
Bullis Invitational
St. Vincent Pallotti TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Bullis Tournament
St. Vincent Pallotti TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Powermove Winter Showcase
Mercy TBA TBA Poly
Girls Varsity Basketball
Bullis Tournament
St. Mary's TBA TBA Bullis School
Girls Varsity Basketball
Power Move Invitational
McDonogh Frederick 11:00am Poly
Boys Varsity Basketball
Weaver (CT) St. Frances 4:30pm St. Frances
Girls Varsity Basketball
Festival of The Phoenix (NJ)
St. Frances TBA 4:30pm
Girls Varsity Basketball
Glen Burnie Key 7:00pm Key School
Twitter

 

TERMS OF SERVICE   |   PRIVACY STATEMENT  | Copyright @ 2010 SportsCom Media LLC | Web site development by Tekfort LLC